Czy blog może stanowić źródło utrzymania?

blog

Blogi są źródłem do zarabiania pieniędzy i tu nikt nie ma wątpliwości. Można na nim zarabiać większe lub mniejsze pieniądze. Jedna osoba zarobi 100 złotych w miesiącu, a inna 1000 złotych. Jednak inni idą dalej i stawiają pytania – czy blog może stanowić źródło utrzymania?

Oczywiście, że może, lecz statystyki są brutalne, większość blogów zarabia niewiele, niektóre tak mało, że nie pokrywają nawet kosztów ich utrzymania, które nie są wielkie. Są blogi które sobie radzą, ale jedynie dorabiają nieco większe kwoty, lecz do utrzymania i drugiej pensji wciąż daleka droga. I na koniec w statystykach jest mały procent blogerów, którzy utrzymują się jedynie z prowadzenia bloga i jeszcze mniejszy takich co stali się bogaci.

Zatem blogi jak najbardziej mają potencjał do zarabiania, można się z nich utrzymać, a nawet stać bogatym, jednak takie blogi stanowią niewielki procent. Jednak najważniejsze, że jest to możliwe i ciężką pracą nad blogiem można do tego dojść. Druga dobra informacja to taka, że są też osoby traktujące blog jak swoje portfolio. Sam blog nie daje im utrzymania, ale jest pośrednim narzędziem, dzięki któremu można zarabiać w domu dzięki pisaniu.

Blogować możesz o wszystkim. A jeżeli nie wiesz, za jaki temat się zabrać, zawsze możesz wybrać ciekawostki, których wiele znajdziesz też na Dabrowa Info.

Chodzi o osoby wykonujące zlecenia, dla których blog jest wizytówką i drogą do lepszych, bardziej dochodowych zleceń. Utrzymują się z pisania, ale nie z samego bloga. Jak wspomniałem blog może stanowić źródło utrzymania lub stanowić element, dzięki któremu można się utrzymać z pisania. Jednak nie jest to łatwe i większość osób na blogu jedynie dorabia większe lub mniejsze kwoty lub nie zarabia wcale, albo kwoty tak nieznaczące, że nie warto o nich wspominać.