Pozycjonowanie strony internetowej a szybkość ładowania się strony internetowej

Niemal każdy internauta doskonale wie, że wolno ładująca się strona internetowa potrafi wręcz zdenerwować. Dlatego też podstawą jest, aby prędkość ładowania strony internetowej była w miarę jak najszybsza. Oczywiście wpływ na to ma sporo czynników, które pokrótce sobie dzisiaj omówimy. Co zatem zrobić, aby strona internetowa ładowała się szybko, a dzięki temu zyskało ogólne pozycjonowanie strony internetowej i SEO?

Zbyt wolna strona odstrasza internautów i potencjalnych klientów

Wyobraź sobie, że masz naprawdę dobry produkt w sprzedaży internetowej. Niestety, ale wolno ładująca się strona internetowa na pewno sprawi, że spora część klientów po prostu zrezygnuje z zakupu. Oczywiście w ten sposób tracimy sporo pieniędzy. No i przede wszystkim odrzucamy od nas i naszej marki klientów, którzy już do nas przyszli, jak i tych nowych. Jak więc prowadzić stronę firmową? Z odpowiedzią przychodzi blog NaFirme.pl.

Jak wolne ładowanie strony www wpływa na pozycjonowanie?

Na SEO wpływ ma wiele czynników. Jednym z głównych jest oczywiście szybkość ładowania się strony internetowej. Co ciekawe jednak, sporo agencji SEO zaniedbuje ten czynnik. I jest to duży błąd, ponieważ algorytmy Google biorą ten element pod uwagę, gdy wyświetlają wyniki wyszukiwań w wyszukiwarce. Dlatego jeśli masz zamiar zaistnieć w sieci lub nawet zacząć przygodę z SEO w sposób profesjonalny, to koniecznie zainteresuj się tematem szybkości ładowania się strony www. Co należy zrobić, aby przyspieszyć ładowanie strony? Na pewno potrzebna jest kompletna optymalizacja strony, poprzez co zredukujemy np. wielkość obrazków na stronie.