Etykieta produktu jest ważnym składnikiem jego dobrej strategii reklamowej
Zróżnicowanie i bogactwo produktów na półkach sklepów powoduje, że producenci muszą wykazać się kreatywnością w walce o zwrócenie uwagi kupującego. Dzisiejsze etykiety, które umieszczone są na towarze, nie pełnią tylko funkcji informacyjnej, dzisiaj ich dodatkowym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klienta i wpłynięcie na jego potrzebę zakupienia danego produktu.
Etykiety samoprzylepne – uniwersalność i wygoda w jednym
Etykiety samoprzylepne należą do najbardziej funkcjonalnych form oznaczania produktów. Ich zaletą jest przede wszystkim niski koszt produkcji, ponieważ druk etykiet samoprzylepnych wykonuje się niezwykle wydajną i szybką techniką fleksograficzną. Należy wspomnieć, że nalepki te mogą przybierać różne kształty i wymiary.
Oznaczenia samoprzylepne charakteryzują się uniwersalnością, ponieważ umożliwiają umieszczanie dowolnych znaków graficznych na produktach o różnorodnych powierzchniach. Etykiety te mogą być drukowane na papierze lub na folii, co znacząco rozszerza możliwość ich stosowania.
Zastosowanie etykiet samoprzylepnych
Rolą nalepek informacyjnych jest przede wszystkim powiadomienie klientów o składzie, dacie ważności oraz niebezpieczeństwie stosowania danych produktów. W dzisiejszych czasach ich kształt, kolor oraz wzornictwo jest kluczowe w strategii reklamowej danego produktu. Samoprzylepne etykiety stosowane są głównie do oznaczenia:
- produktów kosmetycznych i środków czystości
- produktów spożywczych
- produktów przemysłowych
- paczek wysyłkowych
Należy także zauważyć, że etykiety dostępne są w formie arkuszy lub rolek, które umożliwiają ich aplikację poprzez specjalny dozownik umożliwiający etykietowanie dużej ilości towaru.
Fleksograficzne drukowanie etykiet – szybkość, jakość i niski koszt
Druk fleksograficzny jest dosyć starą formą poligraficzną, która dopiero w XX wieku została w pełni doceniona, ze względu na szybkość realizacji zlecenia poprzez zastosowanie druku rolowego oraz niewielkie wymagania dotyczące rodzaju drukowanych powierzchni.
W dużym skrócie można powiedzieć, że technologia fleksodruku jest formą druku wypukłego, który wykorzystuje elastyczne formy polimerowe oraz ciekłe farby drukarskie do nanoszenia projektów graficznych na powierzchnię materiałów. Mechanizm drukarki fleksograficznej oparty jest na systemie współpracy kilku cylindrów, które tworzą bardzo wydajny i sprawny system poligraficzny.
Sprawność procesu fleksograficznego oraz jego powtarzalność, a także nieduże wymagania względem rodzaju drukowanych powierzchni sprawiają, że technologia fleksograficzna znalazła szerokie zastosowanie w produkcji drukowanych etykiet.
Więcej informacji na stronie firmy Zebra Polska.